Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech

2020 03 top kwiecien 1

Strażnik miejski kucający przy stojącej na chodniku hulajnodze elektrycznejRozpoczęły się działania Straży Miejskiej i Zarządu Dróg Miejskich ukierunkowane na kontrolę związane z nowymi przepisami dotyczącymi hulajnóg elektrycznych. Te pozostawione na drodze nieprawidłowo z przepisami i utrudniające ruch są usuwane z dróg.

W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących poruszania się hulajnogami elektrycznymi, od 20 maja rozpoczęły się intensywne działania mające na celu egzekwowanie nowego prawa. Funkcjonariusze Straży Miejskiej i ZDM na warszawskich ulicach prowadzą szeroko zakrojone kontrole.

E-hulajnogi nieprawidłowo pozostawiane na drodze i utrudniające ruch są z nich usuwane w trybie art. 130a Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Strażnicy zwracają także szczególną uwagę na sposób poruszania się kierujących e-hulajnogami. Najważniejsze jest prewencyjne działanie strażników miejskich. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Osoby poruszające się e-hulajnogami lub urządzeniami transportu osobistego muszą mieć świadomość zmian w prawie oraz wiedzę o nowych przepisach. Muszą też zdawać sobie sprawę z tego, że od 20 maja br. poruszający się hulajnogą elektryczną jej użytkownik jest kierującym pojazdem, a nie pieszym.

Od dziś działania te będą prowadzone cyklicznie.

O najważniejszych zmianach w przepisach dotyczących poruszania się hulajnogą elektryczną można przeczytać TUTAJ.
Zdjęcia: ZDM

  • 2021_05_hulajnogi_zdm_00
  • 2021_05_hulajnogi_zdm_01
  • 2021_05_hulajnogi_zdm_02
  • 2021_05_hulajnogi_zdm_03
  • 2021_05_hulajnogi_zdm_04
  • 2021_05_hulajnogi_zdm_05
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech