Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

Kamienice przy wileńskiej, na chodniku roztrzaskane fragmenty tynku. Miejsce wygrodzone taśmą ostrzegawcząSilny wiatr oderwał fragment elewacji ze starej kamienicy przy ulicy Wileńskiej. Strażnicy miejscy zabezpieczyli zagrożony teren, by nic nie stało się przechodniom, i wezwali straż pożarną.

Kamera nasobna na mundurze strażnika miejskiegoStrażnicy z VI Oddziału Terenowego pomogli odnaleźć osobę poszukiwaną przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy z Przemyśla.

Późny wieczór. Na tle betonowej ściany pomazanej farbami stoi grupka młodych mężczyzn ujętych przez strażnikówStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego wieczorem 7 maja ujęli trzech młodych mężczyzn, którzy malowali graffiti na betonowym murze w pobliżu ścieżki rowerowej przy moście Gdańskim. Sprawcy dewastacji zostali przekazani policji.

Radiowóz z włączonymi światłami na belce dachowej nocąKierowca citroena nie stosował się do sygnalizacji świetlnej. Być może myślał, że nikt tego nie zauważy, bo nocą było pusto na drodze. Zauważyli strażnicy miejscy. Kierowca zapytany czy pił alkohol przyznał szczerze, że pił.

papierosy bez akcyzyStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy 31 marca patrolowali Targową, zauważyli osoby, które znali z handlu papierosami. Funkcjonariusze podjęli interwencję.

Strażnik miejski prowadzący czynności przy rozbitym BMW na miejscu zdarzeniaPisk opon, huk uderzenia i odgłos spadającego na ziemię rozbitego szkła to dźwięki jakie po południu 29 marca usłyszeli patrolujący ulicę Targową strażnicy miejscy. Był to efekt popisów pewnego 20-latka, który nawet nie zdobył jeszcze prawa jazdy. Prowadzone przez niego rozpędzone BMW uderzyło w barierki oddzielające jezdnię od chodnika oraz wiatę wejścia do metra.

Radiowóz straży miejskiej nocą, z włączonymi światłami ostrzegawczymiPóźnym wieczorem 19 marca strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie z ul. Kawęczyńskiej. Ochrona jednego z budynków zauważyła tam nietrzeźwą osobę.

Pijany kierowca w samochodziePatrolujący miasto strażnicy miejscy są szczególnie wyczuleni na nienaturalnie zachowujących się kierowców. Najczęściej przyczyną ich „dziwnego” stylu jazdy jest spożyty alkohol. Tak było i tym razem.

Radiowóz straży miejskiej przed bramą szkolną, gdzie utknął nastolatekPewien 11-latek z Pragi Północ na długo zapamięta przygodę, jaka spotkała go 11 marca. Dziecko utknęło na terenie zamkniętej placówki. Zmarzniętego chłopca uwolnili strażnicy miejscy i strażacy.

Brązowy portfel z dokumentami

Jeden z przechodniów w poniedziałkowy poranek znalazł na Pradze Północ dokumenty pewnej nastolatki. Mężczyzna przekazał je strażnikom miejskim, a ci oddali je matce dziewczyny.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech