Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech

2016 11 ptaki zderzyly sie z przeszkodamiSowa uszatka i mewa zostały odłowione w poniedziałek 7 listopada przez Patrol Eko. Oba ptaki uderzyły w budynki. Strażnicy miejscy odłowili je i przewieźli do Ptasiego Azylu.

Około godz. 15 funkcjonariusze Patrolu Eko otrzymali zgłoszenie z ul. Karolkowej, gdzie pracownicy ochrony zauważyli na patio sowę, która mimo obecności ludzi nie odlatywała.

- Kiedy przyjechaliśmy pracownicy ochrony wskazali nam patio, na którym znajdowała się sowa. To dorosły ptak, który nie miał żadnych widocznych obrażeń. Sowa chciała odlecieć, podskakiwała, ale nie mogła się wzbić w powietrze. – powiedziała mł. str. Sylwia Dwurzyńska z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Pracownicy przypuszczali, że ptak mógł uderzyć w ścianę budynku. Strażnicy miejscy odłowili sowę i przewieźli do Ptasiego Azylu przy stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Godzinę później przy ul. Zawodzie pracownicy innej firmy także zauważyli ptaka, który zachowywał się nienaturalnie. Mewa sprawiała wrażenie zamroczonej i nie odlatywała mimo, że podchodzili do niej ludzie. Pracownicy wezwali Patrol Eko. Mewa została odłowiona.

- Ptak miał lekko zakrwawiony dziób i był oszołomiony. Prawdopodobnie był to skutek uderzenia w jakąś przeszkodę, być może w ścianę budynku. – powiedział st. insp. Maciej Zuba, który przeprowadzał interwencję.

Także i ten ptak został przewieziony do Ptasiego Azylu.

Referat Prasowy

Sowa uszatka odłowiona przez Patrol Eko na ul. Karolkowej 01Sowa uszatka odłowiona przez Patrol Eko na ul. Karolkowej 02

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech