Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech

2016 10 dzien otwarty w schronisku2291 zwierząt przewieźli strażnicy miejscy z Patrolu Eko w tym roku do Schroniska Na Paluchu. W sobotę placówka zorganizowała Dzień Otwarty. Jedną z atrakcji imprezy był Patrol Eko.

Schronisko na Paluchu otworzyło swoje bramy dla zwiedzających w sobotnie południe. Podczas wycieczek z przewodnikiem kilkuset mieszkańców stolicy poznało niedostępne na co dzień miejsca na terenie obiektu, rozmawiało z lekarzami weterynarii i opiekunami zwierząt, a także poznało specyfikę pracy strażników miejskich z Patrolu Eko.

- Funkcjonariusze Patrolu Eko to pasjonaci pracy ze zwierzętami i stuprocentowi profesjonaliści. Nie znam drugiej takiej formacji, której funkcjonariusze z taką troską podchodziliby do zwierząt. – powiedział prowadzący jedną z wycieczek Michał Szrajber.

St. Insp. Rafał Pniewski i mł. str. Agnieszka Strzelak z Patrolu Eko omawiali kolejno w jaki sposób wykorzystywane są różnej wielkości chwytaki i tzw. klipery czyli pojemniki.

- Najmniejsze klipery służą do przewożenia kociąt i szczeniaków. W większych przewozimy dzikie ptaki, kuny, lisy, bobry i wiele innych gatunków, ale najczęściej ich pasażerami są psy. – wyjaśniała mł. str. Agnieszka Strzelak otwierając kolejne pojemniki.

- A w których wozicie węże ? – dopytywały się dzieci.

- Węże odławiamy takim teleskopowym chwytakiem, a następnie wkładamy węża do specjalnego worka. – opowiadał st. insp. Rafał Pniewski.

Niektórzy ze zwiedzających próbowali swoich sił odławiając gumową imitację węża.

- To nie jest takie łatwe, a przecież ten się nie rusza. – zauważył jeden z chłopców.

Zwiedzający mogli też obejrzeć galerię zdjęć z interwencji przeprowadzonych przez Patrol Eko.

Referat Prasowy

2016 10 dzien otwarty w schronisku 012016 10 dzien otwarty w schronisku 022016 10 dzien otwarty w schronisku 032016 10 dzien otwarty w schronisku 04

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech