Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech

2016 09 papugaPapuga uciekinierka na Tarchominie, wyziębiony pyton na Żoliborzu, kulejący zajączek na Bielanach – tym zwierzakom w ciągu ostatniej doby pomogli strażnicy miejscy z Eko Patrolu. Trafiły one do specjalistycznych placówek.

Nimfa na trawniku


W środę o godz. 16.30 jeden z mieszkańców Tarchomina poinformował Eko Patrol o nietypowym ptaku siedzącym od dłuższego czasu na trawniku przy ul. Książkowej. Jak się okazało, była to papuga z gatunku nimf.
Ptak nie miał żadnych widocznych obrażeń. Pozostając jednak przed dłuższy czas na ulicy mógł być narażony na atak innych zwierząt – mówi st. str. Aneta Sakowska z Eko Patrolu. Papuga trafiła do Ptasiego Azylu przy stołecznym ZOO.

 


Pyton w ogrodzie


2016 09 pytonPrzed godz. 17.00 straż miejska odebrała zgłoszenie od mieszkańca Żoliborza z prośbą o interwencję Eko Patrolu. Mężczyzna w swoim ogródku przy ul. Czarnieckiego znalazł ok. metrowego pytona królewskiego.

Zgłaszający zachował zimną krew i w oczekiwaniu na nasz przyjazd umieścił pytona w worku. Najprawdopodobniej gad uciekł niedoświadczonemu hodowcy, który niewłaściwie zabezpieczył terrarium – opisuje przebieg interwencji funkcjonariusz Jacek Kosela z Eko Patrolu. Jak dodaje strażnik, młody pyton był mocno wyziębiony. Funkcjonariusze przewieźli go do stołecznego ogrodu zoologicznego.

 

 

 

 

Zając za przystankiem


2016 09 zajacKolejna interwencja Eko Patrolu miała miejsce w nocy ok. godz. 1.20. Funkcjonariusze otrzymali polecenie udania się na ul. Wóycickiego, gdzie przy przystanku autobusowym miał znajdować się ranny zając. Na miejscu zauważyli przerażone zwierzątko, które miało wyraźne trudności z poruszaniem się - kulało na tylną łapkę. Odłowiony zając został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przy ulicy Korkowej. Po okresie rehabilitacji zwierzę trafi do środowiska naturalnego.


Tylko od początku roku strażnicy z Eko Patrolu interweniowali już blisko 14 tys. razy. W tym czasie funkcjonariusze pomogli ok. 8 tys. zwierzętom. Funkcjonariusze pomagają nie tylko porzuconym, bezdomnym i rannym zwierzętom, czy zwierzynie dziko żyjącej. Coraz częściej interweniują, kiedy na terenie miasta pojawiają się zwierzęta egzotyczne, takie jak pytony, warany czy kameleony.

Referat Prasowy

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech