Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 10 kontrola nieletniŻoliborscy strażnicy we współpracy z operatorami miejskiego monitoringu ujęli dwóch nieletnich – „amatora piwka” i uciekiniera z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku zajmuje się resocjalizacją tzw. młodzieży niedostosowanej społecznie. To właśnie z tego ośrodka samowolnie oddalił się 14-letni Karol. Ujęli go funkcjonariusze z Żoliborza. Wspólny patrol strażniczo-policyjny na porannej odprawie otrzymał informację o prawdopodobnym miejscu przebywania uciekiniera. Informacja potwierdziła się – i tak zakończyła się „wycieczka” Karola.

Kilka godzin później strażnicy interweniowali wobec kolejnego nieletniego. Zgłoszenie wpłynęło z okolic pl. Inwalidów, gdzie jeden z mieszkańców oburzył się na młodego mężczyznę, który ostentacyjnie pił piwo. Jako że teren jest dość rozległy, funkcjonariusze poprosili o wsparcie operatorów miejskiego monitoringu. Pomoc okazała się skuteczna. Kamera wypatrzyła nie tylko samego sprawcę, ale nawet markę piwa, którym publicznie się raczył. Na miejscu okazało się, że mężczyzna to 16-latek. Zgodnie z procedurą został przekazany policji.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech