Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 05 wiewiorka zoliborz 0Nietypowa "klientka" zawitała we wtorek rano na teren jednego z żoliborskich sklepów. Młodą wiewiórkę, siedzącą pod samochodem, znalazł pracownik sklepu, włożył zwierzątko do pudełka i wezwał Ekopatrol.

 

We wtorek ok. godz. 10.30 funkcjonariusze z Ekopatrolu otrzymali polecenie udania się do jednego z żoliborskich sklepów, gdzie miała znajdować się mała, przestraszona wiewiórka. Na miejscu zgłaszający przekazał strażnikom pudełko z maluchem.

- Jak poinformował nas pracownik sklepu, jest to już trzecia wiewiórka, która w ostatnich dniach odwiedziła to miejsce. Zwierzątko najprawdopodobniej przywędrowało z pobliskich terenów zielonych – relacjonuje podejmująca interwencję strażniczka Agnieszka Drajkowska z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Jak dodaje funkcjonariuszka, wiewiórka była bardzo malutka i miała najwyżej kilka tygodni, pozostawiona bez pomocy człowieka najprawdopodobniej by nie przeżyła.

Strażnicy przewieźli malucha do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, gdzie pracownicy ocenili wiek zwierzątka na ok. 6 tygodni.

Referat Prasowy

 

2017 05 wiewiorka zoliborz 02017 05 wiewiorka zoliborz 1

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech