Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 04 ranna sowaSłużba porządkowa, która wczoraj sprzątała i zabezpieczała park Moczydło, w pobliżu jednego z krzaków znalazła nietypowego drapieżnika. Nie był to popularny gołąb - ani nawet wrona. Był to ptak, którego rzadko można zobaczyć, ponieważ najczęściej chowa się w koronach drzew i w dzień raczej… śpi.

Była to ranna sowa. Miała problem z jednym skrzydłem. Pracownicy natychmiast zadzwonili do Ekopatrolu Straży Miejskiej z prośbą o pomoc. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce przy pomocy specjalistycznego sprzętu bezpiecznie i delikatnie odłowili ranną sowę. Wstępna diagnoza potwierdziła przypuszczenia – sowa miała kontuzję lewego skrzydła. Została przetransportowana do Ptasiego Azylu przy warszawskim ogrodzie zoologicznym, gdzie otrzyma fachową pomoc. Po wyleczeniu wróci na swojego naturalnego środowiska i nadal będzie radośnie pohukiwać w parku Moczydło.

Sowy (Strigiformes) – rząd ptaków z infragromady ptaków neognatycznych . Obejmuje gatunki drapieżne, które przystosowały się do polowania nocą i o zmroku, choć niektóre gatunki powróciły do dziennego trybu życia. Zamieszkują cały świat, prowadząc osiadły tryb życia, lecz niektóre północne populacje stały się wędrowne.

2020 04 ranna sowa

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech