Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 10 krab radarowa 0117 października Ekopatrol otrzymał zlecenie udania się na ulicę Radarową - mieszkanka pobliskiego domu zauważyła wędrującego… kraba.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że zgłaszającej udało się go bezpiecznie umieścić w pudełku. Krab musiał długo być na wolności, ponieważ poruszał się już bardzo powoli. Mogło to oznaczać, że trochę zmarzł spacerując w trakcie chłodnej nocy. Prawdopodobnie uciekł komuś z hodowli lub - co gorsza - został porzucony przez opiekuna. Strażnicy bezpiecznie przenieśli kraba do specjalistycznego transportera i odwieźli do warszawskiego oddziału CITES. Specjaliści stwierdzili, że jest to krab wełnistoręki - pod czujnym okiem fachowców szybko powróci do pełni sił.

Warto dodać, że to już drugi przypadek na Włochach, gdy zauważono tego skorupiaka „na wolności” – poprzedni miał miejsce we wrześniu tego roku, na Rakowskiej.

Krab wełnistoszczypcy, krab wełnistoręki (Eriocheir sinensis) – gatunek kraba, który został na początku XX w. zawleczony do Morza Północnego i Bałtyku z Chin w wodach balastowych statków płynących do Niemiec. Jego nazwa pochodzi od „futerka” na szczypcach samców, umiejscowionego tak że widać tylko końcówki szczypiec.

2019 10 krab radarowa 012019 10 krab radarowa 02

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech