Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 04 wielkamoc 01Dwieście paczek w pięć dni. We współpracy z Urzędem Dzielnicy Włochy i włochowskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Straż Miejska roznosiła świąteczne podarunki najbardziej potrzebującym mieszkańcom dzielnicy. To początek akcji Włochowska WielkaMOC.

Akcja „paczkowa” to część inicjatywy świątecznej „Włochowska WielkaMOC”, skierowanej do najbardziej potrzebujących mieszkańców dzielnicy. Jej zwieńczeniem będzie świąteczny piknik, zaplanowany na 28 kwietnia. Nie zapomniano jednak o osobach starszych, słabych i schorowanych, które z nie będą w stanie dotrzeć na imprezę do Parku Kombatantów, przy ulicy ks. Chróścickiego 2.

To właśnie dla nich, dzięki sponsorom akcji, przygotowano paczki świąteczne. Rozniesienie 200 pakunków w ciągu pięciu dni to duże wyzwanie – Włochy są siódmą co do wielkości dzielnicą stolicy. Wolontariuszy ze szkół podstawowych nr 88 i 227 wsparli strażnicy miejscy, którzy oprócz pomocy logistycznej, zadbali o bezpieczeństwo zaangażowanej w akcję młodzieży.

Pośród świątecznych wiktuałów, w roznoszonych pakunkach znalazły się „Klucz bezpieczeństwa” oraz „Koperta życia”. Pierwszy to solidnie wydany folder z instrukcjami, jak zachowywać się w obliczu najczęściej spotykanych zagrożeń, takich jak: niebezpieczne sytuacje w przestrzeni publicznej, podejrzane telefony, wizyty nieproszonych gości, naciągacze proponujący zawieranie „intratnych” umów, czy oszustwa internetowe.

„Koperta życia” jest formularzem, w którym posiadacz zamieszcza informacje o swym stanie zdrowia, przyjmowanych lekach oraz kontakty do osób, które należy powiadomić, gdyby właściciel potrzebował nagłej pomocy. W razie wypadku, odnaleziona przy ofierze „Koperta życia” ułatwia skuteczną akcję ratunkową.

Wizytowani ze wzruszeniem podejmowali wolontariuszy, a ze strażnikami dzieli się refleksjami o zagrożeniach zauważonych w sąsiedztwie, a znanych często wyłącznie z perspektywy okna.

Straż Miejska będzie miała też swój udział w pikniku wieńczącym akcję „Włochowska WielkaMOC”. Podczas imprezy Wydział Szkolenia będzie uczył podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a koleżanki i koledzy z Profilaktyki przeprowadzą konkursy wiedzy o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi będą mogli też posiedzieć w prawdziwym radiowozie.

  • 2019_04_wielkamoc_01
  • 2019_04_wielkamoc_02
  • 2019_04_wielkamoc_03
  • 2019_04_wielkamoc_04
  • 2019_04_wielkamoc_05
  • 2019_04_wielkamoc_06
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech