Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

radiowozOT71 listopada we wczesnych godzinach porannych, strażnicy z VII Oddziału Terenowego patrolując ulicę Lucerny na Wawrze zauważyli jak kierujący Volkswagenem nie utrzymuje prostego toru jazdy.

Mogło to świadczyć, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. W chwili gdy przy ulicy Antenowej pojazd zatrzymał się, strażnicy podjęli interwencję. Kiedy podchodzili do kierowcy, ten na ich widok gwałtownie wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Pościg nie trwał długo. Uciekinier zdążył pokonać kilka metrów, gdy został ujęty, jednak nie zaprzestał prób ucieczki – trzeba było użyć siły fizycznej i kajdanek, aby mężczyzna zrozumiał, że ucieczka jest daremna. Jeszce w trakcie obezwładniania strażnicy wyczuli silną woń alkoholu od kierowcy. W trakcie legitymowania okazało się, że jest to obywatel Ukrainy.

Na miejsce wezwano patrol policji, który przewiózł ujętego do komisariatu na ulicy Mrówczej. Badanie alkomatem wykazało 1,24 promila alkoholu. Dalej sprawę poprowadzi policja.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech