Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 02 sowa„Na mojej werandzie znalazłem rannego ptaka, nie odlatuje i nie rusza się – chyba zderzył się z jakąś przeszkodą" – poinformował strażników miejskich mieszkaniec Wawra. Okazało się, że we wskazanym przez zgłaszającego miejscu znajdowała się sowa. Strażnicy miejscy z Eko Patrolu przewieźli ją do Ptasiego Azylu.

W sobotni poranek 11 lutego na numer alarmowy 986 zadzwonił mieszkaniec jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Botanicznej i poinformował, że na tarasie siedzi ranny ptak, który nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Według zgłaszającego ptak zderzył się z szybą zamontowaną na werandzie.

- Gdy przyjechaliśmy na miejsce, zgłaszający wskazał sowę, która była bardzo wyziębiona i mimo obecności ludzi nie była w stanie samodzielnie odlecieć. Ptak wyglądał na oszołomionego, nie miał jednak żadnych widocznych obrażeń – relacjonuje przebieg interwencji strażniczka Agnieszka Drajkowska z Eko Patrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jak dodaje funkcjonariuszka takie zachowanie ptaka wskazuje, że mógł on zderzyć się z jakąś przeszkodą.

Sowa została przekazana pod opiekę specjalistów ze stołecznego ogrodu zoologicznego. Po okresie leczenia i rehabilitacji ptak wróci do środowiska naturalnego.

Tylko w styczniu strażnicy miejscy pomogli 215 rannym i chorym ptakom.

Referat Prasowy

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech