Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 10 wiecej palenia wiecej kontroli

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego trzeba się liczyć z nasilonymi kontrolami Straży Miejskiej. Patrole Referatu ds. Kontroli Środowiska nie tylko sami wyszukują potencjalnych trucicieli, ale też sprawdzają informacje, jakie docierają do nich od mieszkańców.

Przed kilkoma dniami jeden z mieszkańców Targówka poinformował strażników, że na Mechaników palone są śmieci. Informacja okazała się prawdziwa – już dojeżdżając do podejrzanej posesji patrol zauważył czarne kłęby wydobywające się z komina. Korzystając ze swoich uprawnień skontrolowali nieruchomość: okazało się, że w zakładzie meblarskim odpady poprodukcyjne puszcza się z dymem. Ich resztki znaleziono w piecu, strażnicy odkryli też stertę resztek płyt wiórowych przygotowanych do spalenia. Właściciela ukarano mandatem.

To kolejna stolarnia, która spala odpadu w piecu w czym przyczynia się do zatruwania środowiska naturalnego. Smutny jest również fakt, że sprawcy spalania nie widzą w tym nic złego.

2016 10 wiecej palenia wiecej kontroli 012016 10 wiecej palenia wiecej kontroli 022016 10 wiecej palenia wiecej kontroli 03

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech