Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2 belka dachowaNieostrożne wysiadanie z pojazdu może skończyć się… spotkaniem ze służbami i mandatem karnym. Taka „przygoda” spotkała wczoraj późnym wieczorem pasażera taksówki, który z rozmachem wysiadał z pojazdu i… spowodował w ten sposób kolizję z radiowozem straży miejskiej.

Była godzina 22:15. Strażnicy miejscy interweniowali przed Dworcem Centralnym wobec osoby nietrzeźwej. Kiedy odjeżdżali sprzed Dworca Centralnego, mijali taksówkę, której pasażer otworzył nagle drzwi – z takim rozmachem i impetem, że spowodował kolizję z przejeżdżającym radiowozem straży miejskiej. Uszkodzeniu uległ błotnik oraz lampa samochodu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ocenili, że winnym kolizji jest pasażer i ukarali go mandatem karnym w wysokości 50 zł.

Przypominamy, że wysiadając z zaparkowanego pojazdu należy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego zabronione jest otwieranie drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia.

Referat Prasowy

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech