Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2018 03 gekonNietypowego odkrycia dokonali pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu – w kartonie z grejpfrutami zauważyli wyziębioną małą jaszczurkę. Jak się okazało, był to gekon murowy.

W czwartek ok. godz. 20.00 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie od pracowników jednego ze śródmiejskich sklepów, którzy poinformowali, że w kartonie z owocami znaleziono małą jaszczurkę.
- Na miejscu osoby zgłaszające wskazały nam małego gekona, którego znalazły w skrzynce z grejpfrutami. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że znaleziona jaszczurka była bardzo wyziębiona, dlatego umieścili ją pod lampą aby choć trochę ogrzać. Dopiero po ogrzaniu się zwierzątko odżyło – relacjonuje podejmujący interwencję insp. Andrzej Barszcz z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jak dodaje funkcjonariusz, gekon nie miał ogonka – najprawdopodobniej odrzucił go pod wpływem stresu, co dla tego gatunku jest charakterystyczną reakcją na sytuacje zagrożenia.
Gekon murowy został przekazany pod opiekę specjalistów z ośrodka CITES działającego przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Referat Prasowy

2018 03 gekon

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech