Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 02 zlamali zakaz

Podczas kontroli taksówki w Śródmieściu strażnicy miejscy ujęli kierowcę, który prowadził samochód pomimo zakazu. Kilka godzin wcześniej w tym samym miejscu został ujęty inny kierowca, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został przekazany policji.

Strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego patrolujący w niedzielę 5 lutego ok. godz. 8.50 zauważyli w al. Jerozolimskich taksówkę marki skoda, która nie posiadała wszystkich wymaganych oznaczeń. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Podczas kontroli kierowca oświadczył, że nie posiada wymaganego identyfikatora ze zdjęciem. Poproszony o okazanie dowodu osobistego, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego mężczyzna oświadczył, że ma przy sobie tylko dowód rejestracyjny auta, a pozostałe dokumenty zostawił w domu. Kierujący podał funkcjonariuszom dane osobowe. Na miejsce wezwano patrol policji. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji, gdzie okazało się, że podał strażnikom dane innej osoby, a uprawnienia do kierowania samochodem zostały mu cofnięte.
Także w niedzielę ok. godz. 2 w nocy, w tym samym miejscu w al. Jerozolimskich, wspólny patrol straży miejskiej i policji zatrzymał do kontroli volkswagena up, który nie zastosował się do znaku B-23 (zakaz zawracania). Podczas interwencji funkcjonariusze ustalili, że niespełna dwa miesiące wcześniej sąd wydał kierującemu trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech