Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 10 Slonka na Zlotej

Oszołomiona, wyziębiona, przestraszona. Znaleziona w poniedziałek rano przy ul. Złotej słonka dzięki czujności jednego z przechodniów została uratowana i przewieziona przez funkcjonariuszy z Eko Patrolu do Ptasiego Azylu. Ptak po okresie rehabilitacji wróci do środowiska naturalnego.

Informacja o wyziębionym ptaku, od dłuższego czasu przebywającym przy jednym z bloków mieszkalnych na ul. Złotej, wpłynęła do straży miejskiej ok. godz. 8.30 w poniedziałkowy poranek. Zgłoszenie potwierdziło się.
- Słonka była przestraszona i nie potrafiła samodzielnie się poruszać, nie zauważyliśmy jednak żadnych widocznych obrażeń. Najprawdopodobniej podczas lotu ptak uderzył w szybę – mówi mł. str. Szymon Kosakowski z Eko Patrolu. Jak zaznaczył funkcjonariusz, słonka została owinięta przez zgłaszającego w tkaninę, aby z uwagi na zimny poranek nie doszło do dalszego wyziębienia. Strażnicy przewieźli słonkę do stołecznego ZOO, gdzie ptak przejdzie rehabilitację. Po tym okresie zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego.

Referat Prasowy

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech