Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 01 bezpieczna warszawianka zdj2

Niespełna dwie godziny trwały zapisy na kurs samoobrony "Bezpieczna Warszawianka". 60 pań będzie uczestniczyć w kursie organizowanym po raz pierwszy na terenie Pragi Południe.

Kurs rozpocznie się 8 lutego (środa) i 10 lutego (piątek). Zajęcia będą odbywały się w środy (17:00 i 19:00) i piątki (17:00 i 19:00). Koniec zajęć zaplanowany jest na 5 kwietnia (grupy ze środy) i 7 kwietnia (grupy z piątku). W zajęciach weźmie udział 60 pań, które zapiszą się w dniu przyjmowania zgłoszeń. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Kobielskiej 5

Trzy lata temu warszawska straż miejska zwiększyła liczbę grup i dostosowała terminy szkoleń do oczekiwań warszawianek. Potrzeby są jednak zdecydowanie większe. Warszawska straż miejska postanowiła uruchomić „Bezpieczną Warszawiankę" również po prawej stronie Wisły. Panie będą miały zapewnione nie tylko warunki do treningów, ale także profesjonalnie przygotowanych instruktorów. Kursy na Pradze będą realizowane równolegle z kursami prowadzonymi na Woli.

Podczas kilkutygodniowego kursu panie uczą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak reagować, gdy już do nich dojdzie. Dowiadują się również, jak odeprzeć atak napastnika przy pomocy prostych chwytów, czy przedmiotów codziennego użytku. Instruktorzy zwracają uwagę na metody działania potencjalnych agresorów, sytuacje jakie wykorzystują, a także dlaczego i jak kobiety stają się ofiarami ich ataków. Program obejmuje również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które prowadzą ratownicy medyczni straży miejskiej. Strażnicy miejscy przeszkolili już ponad 3 tys. warszawianek.

Referat Prasowy

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech