Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 10 konar objazdowa 01Objazdowa – niewielka ulica na Pradze Północ była wczoraj świadkiem dynamicznej interwencji z udziałem dwóch straży: miejskiej i pożarnej. Sprawcą zamieszania był 5-metrowy konar wiszący „na włosku” około 15 m nad chodnikiem.

Objazdowa to nieduża ulica na Pradze Północ, łącząca Kijowską z Kawęczyńską. Istotnego znaczenia nadaje jej położenie pomiędzy obiektami dzielnicowego ośrodka sportu i rekreacji, a zespołem szkół. To właśnie tam patrolujący okolicę strażnicy zauważyli kołyszący się 15 metrów ponad uczęszczanym przez młodzież chodnikiem, wiszący na przysłowiowym włosku, pokaźnych rozmiarów konar. 

W związku z niebezpieczeństwem, funkcjonariusze natychmiast wygrodzili taśmą zagrożony teren, informując równocześnie przechodniów, którędy ominąć niebezpieczne miejsce. Następnie o sytuacji została zawiadomiona straż pożarna. Na miejsce przybyły 2 wozy. Strażacy zadecydowali, że usunięcie gałęzi z tak znacznej wysokości wymaga całkowitego zamknięcia ulicy i wyznaczenia objazdu Objazdowej. 25 minut później bezpieczny ruch został przywrócony.

  • 2020_10_konar_objazdowa_01
  • 2020_10_konar_objazdowa_02
  • 2020_10_konar_objazdowa_03
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech