Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 01 bezp lod

Mroźna zima zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Jazda na łyżwach może być miłą rozrywką, pod warunkiem zachowania zasad bezpieczeństwa – a najbezpieczniej jest korzystać ze zorganizowanych, sztucznych lodowisk, jakie bez trudu można znaleźć w całej Warszawie.

Nadal jednak sporo osób woli ślizgać się na zamarzniętych jeziorach, stawach, oczkach wodnych czy rzekach. Każdego roku dochodzi do sytuacji, gdy na zbiorniku wodnym załamuje się pod kimś lód. Niestety, często są to wypadki śmiertelne, zapominamy bowiem, że w zimnej wodzie dochodzi do błyskawicznego wychłodzenia, a ofiara nie może wydostać się z pułapki o własnych siłach. Dlatego służby czuwające nad bezpieczeństwem apelują, by nie wchodzić na zamarznięte tafle samotnie czy w miejscach, gdzie lód jest cieńszy oraz bez upewnienia się, czy są one bezpieczne.

26 stycznia w okolicach komisariatu rzecznego KSP powstawał film edukacyjny, który ma pokazać, jak niebezpieczny może być „dziki" lód. W jego kręceniu brała udział Straż Miejska m. st. Warszawy, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Fundacja Anikar, Straż Pożarna oraz policjanci z Komisariatu Rzecznego KSP. Film będzie wyświetlany podczas akcji "Zima w mieście" oraz w szkołach.

2017 01 bezp lod zdj22017 01 bezp lod zdj32017 01 bezp lod zdj42017 01 bezp lod zdj52017 01 bezp lod zdj6

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech