Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 11 kontrole strazy bezdomniStrażnicy miejscy wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej na Woli kontrolowali 14 listopada miejsca przebywania osób bezdomnych. Bezdomnym proponowane były miejsca w schroniskach, noclegowaniach i ogrzewalniach, a także pomoc medyczna i socjalna.

W poniedziałek 14 listopada patrol straży miejskiej przeprowadzał kontrole z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Bema. Funkcjonariusze odwiedzili kilkanaście miejsc, gdzie przebywają bezdomni. W jednym z garaży nieopodal torów kolejowych dwóch mężczyzn spało na betonowej posadzce przykrytej kilkoma starymi kołdrami. W innym miejscu bezdomni wstawili do małego opuszczonego budynku znaleziony piecyk. Tutaj było przynajmniej względnie ciepło. Przed domkiem na cegłach zrobiono palenisko. Obok niego kilka ziemniaków, rozerwana torba z makaronem. Mieszkańców nie było. Ich sąsiad powiedział funkcjonariuszom, że rezydenci „poszli do pracy". W kolejnym miejscu kilka osób rozgrzewało się przy wykopanym w ziemi dołku z żarzącymi się szczapami.
- Może chcielibyście przenieść się do schroniska lub noclegowni? Potrzebujecie ubrań, butów, jedzenia? – te pytania zadawał pracownik socjalny wszystkim napotkanym bezdomnym. Wszyscy otrzymywali listę adresów schronisk i noclegowni.
Przeniesieniem się do schroniska zainteresowany był jeden z mężczyzn. Pozostali najbardziej zainteresowani byli zimowymi butami, kurtkami i pomocą finansową.
- W okresie zimy odwiedzamy osoby bezdomne bardzo często. Sprawdzamy czego potrzebują. W razie konieczności wzywamy pogotowie ratunkowe – powiedział st. insp. Alfred Paplak z IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.
Wspólne kontrole z pracownikami socjalnymi będą przeprowadzane także w kolejnych tygodniach.

Zdjęcia Krzysztof Mich

Referat Prasowy

2016 11 kontrole strazy bezdomni zdj2

2016 11 kontrole strazy bezdomni zdj3

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech