Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 10 ruch drogowy 01Prawie 4 500 osób, w tym ponad 3 800 uczniów z niemal 100 szkół odwiedziło Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego w kończącym się właśnie sezonie rowerowym. Jutro ostatnia okazja, by skorzystać z jego infrastruktury i aktywnie spędzić ostatnią sobotę października.

Blisko 4,5 tysiąca gości, 7 miesięcy funkcjonowania

Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego tętniło życiem przez 7 miesięcy. Wraz z końcem tego tygodnia rozpoczyna jesienno-zimową przerwę.

Uczniowie, którzy w ramach zorganizowanych zajęć przybywali na ul. Sołtyka, doskonalili tutaj w bezpiecznych warunkach technikę jazdy rowerem, oswajali się z drogową rzeczywistością, przypominali sobie podstawowe zasady przepisów ruchu drogowego, od stosowania których zależy bezpieczeństwo każdego rowerzysty. To tutaj przygotowywali się również do egzaminów na kartę rowerową.

Miasteczko odwiedzali także – w ramach dni otwartych – mieszkańcy stolicy. Warszawiacy zgodnie podkreślali, że bardzo cenią możliwość oswojenia się najmłodszych rowerzystów z drogową rzeczywistością, a dodatkowo możliwość aktywnego spędzenia wolnego dnia.
Miasteczko czynne było również w czasie wakacji. W ramach programu "Wakacyjni cykliści" zrealizowano tutaj 151 godzin zajęć dydaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla rowerzystów.

Prowadzący zajęcia funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki współpracowali również z Tramwajami Warszawskimi. W ramach kampanii „Bądźmy razem bezpieczni" realizowali warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszego i rowerzysty.

Ostatnie zajęcia, niedługo zimowa przerwa

- Długo czekaliśmy na swoją kolej i w końcu udało nam się odwiedzić Miasteczko – mówi pan Radosław Malinowski ze szkoły nr 31 na warszawskiej Białołęce, opiekun dzieci, które w tym tygodniu uczestniczyły w jednych z ostatnich zajęć – Świetnie, że zajęcia w Miasteczku utrwalają w dzieciach to, czego uczone są w szkole. Tutaj „na żywo" mogą przećwiczyć to, czego się uczą w teorii. Mogą się sprawdzić, oswoić z jazdą po „prawdziwej" ulicy. Dzieciaki są jeszcze przed egzaminem na kartę rowerową. To, czego uczą się tutaj, z pewnością pomoże im w zdaniu egzaminu i mam nadzieję, że w przyszłości zaowocuje bezpieczną jazdą po ulicach Warszawy – dodaje.

Ostatnie zorganizowane grupy uczestniczyły w zajęciach dzisiaj. Jednak jeszcze jutro, w sobotę 29 października, mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję skorzystać – ostatni raz w tym sezonie – z możliwości, które oferuje Miasteczko. Zapraszamy na ostatni dzień otwarty w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego, które mieści się przy ul. Sołtyka 8/10 na warszawskiej Woli.

Już teraz zapraszamy na kolejny sezon w MRD

Rowerowy sezon w Miasteczku dobiega końca, ale już teraz zapraszamy na kolejny, który rozpocznie się wczesną wiosną. Na wszystkich miłośników dwóch kółek czekać będzie plac manewrowy o powierzchni niemal 4 tys. m², a na nim – jezdnie, ścieżki rowerowe, sygnalizatory świetlne, znaki drogowe, skrzyżowania, rondo, torowisko tramwajowe i przejazd kolejowy. To idealne warunki do nauki bezpiecznej jazdy rowerem po ulicach dużego miasta. Korzystanie z Miasteczka, jak zawsze, będzie bezpłatne.

Więcej informacji dotyczących Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego znaleźć można TUTAJ.

Referat Prasowy

2016 10 ruch drogowy 022016 10 ruch drogowy 032016 10 ruch drogowy 04

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech