Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 10 spokoj i porzadekKontrole w pobliżu sklepów monopolowych, lokali gastronomiczno-rozrywkowych, blokowisk oraz węzłów komunikacyjnych Wilanowa, Ursynowa i Mokotowa – trwają działania „Spokój i porządek". Strażnicy interweniują m.in. w przypadkach zakłócania porządku publicznego, spożywania alkoholu czy wybryków chuligańskich.

W pierwszych dniach działań przeprowadziliśmy ponad 90 kontroli. Najczęściej interwencje podejmowano wobec osób zakłócających porządek publiczny, czy spoczynek nocny. Część tych interwencji związana była ze spożywaniem alkoholu i osobami znajdującymi się w stanie upojenia alkoholowego – mówi Jacek Sobierajski Kierownik Referatu Patrolowo – Interwencyjnego II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Wzmożone kontrole prowadzone są w miejscach zagrożonych m.in. zakłócaniem porządkiem publicznego i spoczynku nocnego, spożywaniem alkoholu, dewastacjami, czy zachowaniami o charakterze chuligańskim, wytypowanych na podstawie obserwacji strażników, analiz wpływających zgłoszeń i wskazówek mieszkańców.

Część miejsc, które objęliśmy w ramach działań dodatkowym nadzorem, to lokalizacje wskazane przez mieszkańców. Dotyczy to nie tylko rejonów osiedli mieszkaniowych, gdzie najczęściej gromadzą się osoby spożywające alkohol, ale też parków, czy komunikacji zbiorowej. Spożywanie alkoholu, mimo pory roku, wciąż występuje i pośrednio jest przyczyną popełniania innych wykroczeń. Obecność funkcjonariuszy ma oddziaływać prewencyjnie - mówi Zastępca Naczelnika II Oddziału Terenowego Arkadiusz Fatyga.

Zintensyfikowane kontrole w wytypowanych miejscach na terenie Wilanowa, Ursynowa i Mokotowa oraz w wytypowane dni będą prowadzone do końca października.

Referat Prasowy

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech