Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 10 pomoc bezdomnym

Od kilku lat stołeczna Straż Miejska prowadzi akcję pomocy bezdomnym. Starania strażników doceniła Caritas Polska.

Misją Straży Miejskiej jest służba społeczeństwu. Także tej często wykluczonej jego części, pomijanej i zapominanej - stąd regularne wizyty w miejscach, gdzie gromadzą się bezdomni i związana z tym bezpośrednia pomoc, potrzebna zwłaszcza jesienią i zimą. Właśnie za te działania Caritas Polska przyznała Straży Miejskiej m.st. Warszawy nagrodę „Ubi Caritas”.

W uzasadnieniu nagrody czytamy: „Za troskliwą i wytrwałą pomoc dla bezdomnych przebywających poza schroniskami, w pustostanach i innych odosobnionych miejscach, szczególnie w sezonie jesienno zimowym. (…) W ubiegłorocznej, wspólnej akcji Caritas Polska i Straży Miejskiej w Warszawie udało się zaopatrzyć te osoby w ciepłe śpiwory, termosy, koce, kurtki i buty. Wkrótce wznowimy tę akcję, wyrażając dziś uznanie patrolom Straży Miejskiej za poświecenie i prawdziwą służbę Miłosierdzia”.

Nagrodę w imieniu Straży Miejskiej z rąk uczestników programu wychodzenia z bezdomności „Damy radę!” odebrali starszy inspektor Alfred Paplak i inspektor Paweł Stabryn.

2016 10 pomoc bezdomnym 01

2016 10 pomoc bezdomnym 02

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech