Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 09 Niedzielna Nawalnica140 zgłoszeń przyjęli już strażnicy miejscy w związku z niedzielną nawałnicą, która przeszła nad Warszawą. Najczęściej dotyczyły one powalonych drzew, połamanych konarów i gałęzi, które spadły na zaparkowane auta, ulice lub chodniki, uszkodzonych trakcji tramwajowych, podtopień, uszkodzonej sygnalizacji świetlnej. Na numer alarmowy straży miejskiej wciąż wpływają kolejne zgłoszenia.

Od niedzielnego wieczoru do godz. 13:00 w poniedziałek strażnicy miejscy przyjęli już 140 zgłoszeń dotyczących zniszczeń lub awarii spowodowanych burzą i silnym wiatrem. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z dzielnic Praga Południe oraz Śródmieście.

W Śródmieściu straż miejska otrzymała zgłoszenia m. in. z ul. Nowowiejskiej, gdzie gałęzie spadające na tory utrudniały ruch tramwajów. Na ul. Świętojerskiej wiatr oderwał fragment gzymsu z budynku. Gruz spadł na chodnik. Na ul. Chmielnej spadający konar zniszczył ogrodzenie. Konary spadły także na chodniki przy ul. Poznańskiej, Al. Ujazdowskich. Na Powiślu przy ul. Fabrycznej drzewo zwaliło się na ogrodzenie szkoły. Połamane przez wichurę gałęzie uniemożliwiały przejechanie ul. Służewską. Na ul. Śniegockiej przewrócone drzewo zatarasowało przejazd. Zalana została ul. Zagórna, a na jezdnię spadły też gałęzie. Na Pradze Południe przy ul. Kickiego połamane konary spadły na altanę śmietnikową, przy ul. Gruzińskiej konar zatarasował wjazd na teren posesji, przy ul. Armii Krajowej konar spadł na chodnik i na latarnię spadło drzewo, przy ul. Storczykowej w Wawrze spadający konar zawisł na linii energetycznej, przy ul. Bychawskiej dwa drzewa przewróciły się na działkę.

Strażnicy zabezpieczali zagrożone miejsca przed dostępem osób postronnych, wzywali odpowiednie służby, a tam, gdzie było to możliwe, we własnym zakresie usuwali przeszkody.

Referat Prasowy2016 09 interwencja niedzielna nawalnica 01

2016 09 interwencja niedzielna nawalnica 02

2016 09 interwencja niedzielna nawalnica 03

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech