Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 09 Akcja Bezpieczna droga do szkolyNajbardziej niebezpieczne skrzyżowania oraz przejścia w okolicach 50 szkół pod nadzorem strażników miejskich. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży udających się na zajęcia.

Strażnicy miejscy swoim nadzorem objęli wytypowane wspólnie z policją, najbardziej newralgiczne przejścia dla pieszych i skrzyżowania przy 50 placówkach oświatowych. Będą tam obecni od godziny 7.30. W wybranych punktach będą pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami policji.

- Obecność funkcjonariuszy w pobliżu przejść i skrzyżowań ma pomóc uczniom w bezpiecznym dotarciu do szkół. Oprócz dbania o bezpieczeństwo najmłodszych, strażnicy udzielać im będą praktycznych rad i wskazówek, przypomną zasady prawidłowego przechodzenia przez tzw. zebrę – mówi Luiza Miszczuk, Kierownik Referatu Szkolnego VI Oddziału Terenowego.

Wzmożone działania prewencyjne potrwają przez najbliższe dwa tygodnie. Ich celem jest minimalizowanie zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły oraz zadbanie o to, aby uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi, utrwalili sobie nawyk prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach dużego miasta.

- Szczególną uwagę zwracamy na dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą, które dopiero zapoznają się z drogą do niej. Obecność funkcjonariuszy ma sprawić, że zarówno one, jak i ich rodzice, poczują się pewniej. Dodatkowo bierzemy pod uwagę to, że zajęcia w placówkach zaczynają się w różnych godzinach, dlatego strażnicy z Referatów Szkolnych przez pierwsze tygodnie września będą prowadzić wzmożone kontrole również w późniejszych godzinach – mówi Andrzej Krysik, Zastępca Naczelnika VI Oddziału Terenowego.

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego strażnicy miejscy skontrolowali infrastrukturę w okolicach ponad 600 warszawskich szkół. Sprawdzali m.in. stan oznakowania drogowego, widoczność poziomego oznakowania przejść dla pieszych, stan wygrodzeń i barier oddzielających jezdnię. Dodatkowo zwracali uwagę na stan nawierzchni m.in. boisk i chodników na terenie szkoły. Odnotowane nieprawidłowości, w większości niewielkie, w przypadku infrastruktury drogowej zgłaszali zarządcom dróg oraz dyrektorom placówek w przypadku zastrzeżeń odnotowanych na terenie szkoły.

Referat Prasowy

Akcja Bezpieczna droga do szkoły 2016 03

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech