Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

dzieci niepelnosprawne 180Wczoraj w południe na zaproszenie dzieci funkcjonariusze z III Oddziału Terenowego odwiedzili Specjalna Szkołę Podstawową nr 327 przy ulicy Białobrzeskiej na warszawskiej Ochocie. Strażniczka i strażnik opowiedzieli dzieciom na czym polega praca strażnika miejskiego, jakie niesie zagrożenia oraz jak wiele sprawia satysfakcji, gdy pomoc niesiona przez funkcjonariuszy przynosi efekty.

Jednak największa frajdę dzieciakom sprawił… radiowóz straży miejskiej. Prawie każde dziecko chciało chociaż przez chwilę poczuć się jak strażnik na służbie. Sygnały dźwiękowe i świetlne, radiostacja i inne elementy wyposażenia auta cieszyły się największym zainteresowaniem dzieci.
Funkcjonariusze pomagali dzieciom, aby te zasiadały dumnie na miejscu kierowcy. Strażnikom w pełni udało się zrealizować motto szkoły, wypowiedziane przez Albert Camus - „Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.” .

dzieci niepelnosprawne 01

dzieci niepelnosprawne 02

dzieci niepelnosprawne 03

dzieci niepelnosprawne 04

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech