Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2016 09 gazem po oczach

Interweniujący strażnicy często narażają swoje zdrowie po to, by na ulicach Warszawy było bezpiecznie. Niestety, często też ryzyko przychodzi ze strony tych, których chronią.

W niedzielę 11 września patrolujący Mokotów strażnicy interweniowali wobec mężczyzny, który z impetem wjechał na osiedlowy parking przy Batorego. Młody człowiek był wyraźnie pobudzony, mówił do siebie i sprawiał wrażenie odurzonego. Na widok strażników podchodzących do niego zaczął im ubliżać i opluł jednego z nich. Nawet gdy został skuty kajdankami próbował kopać interweniujących, wzywając przy tym pomocy. Gdy gapie zaczęli rozpraszać strażników, Norbert S. uderzył jednego z funkcjonariuszy łokciem w głowę.

Jeden z obserwujących całą sytuację podszedł do starających się uspokoić agresywnego 21-latka, żądając jego uwolnienia a następnie wyjął z kieszeni niebieski pojemnik i z niewielkiej odległości trysnął jego zawartością w twarz jednego ze strażników, po czym odskoczył i powtórzył napaść, krzycząc „Spryskam was gazem, żeby wam oczy wypaliło!”. Wtedy na miejsce dotarła policyjna odsiecz.

Obu agresywnych mężczyzn przewieziono na komendę przy Malczewskiego, a opryskanego gazem łzawiącym strażnika – do szpitala. Sprawę prowadzi policja.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech