Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 05 lisek bielanyPrzestraszony, najwyżej kilkutygodniowy lisek zabłąkał się w piątek rano na jedną z bielańskich posesji. Wycieńczonego, skulnego w trawie przy ogrodzeniu lisa wyczuły psy właścicielki posesji. Kobieta zadzwoniła do straży miejskiej i poinformowała o nietypowym znalezisku. Zwierzę zostało przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, gdzie przejdzie rehabilitację

W piątek 12 maja przed godziną 9.00 strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie o młodym lisku, który zawędrował na jedną z bielańskich posesji przy ul. Kalinowej Łąki.

- Gdy przyjechaliśmy na miejsce, zobaczyliśmy bardzo młodego skulonego liska, który nawet nie był w stanie podnieść się. Nie miał żadnych widocznych obrażeń, ale wyglądał na wycieńczonego. Zgłaszająca informowała nas, że zwierzę usiłowało podnosić się, ale po kilku nieudanych próbach położyło się i już nie wstawało – opisuje przebieg interwencji insp. Maciej Jankowski z Ekopatrolu Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Funkcjonariusze sprawdzili również, czy w pobliżu nie przebywa dorosły lis. Strażnicy odłowili małego drapieżnika przy pomocy specjalistycznego sprzętu i przewieźli do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt.

Referat Prasowy

2017 05 lisek bielany

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech