Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 03 bialoleka smog 01Przybliżenie mieszkańcom Białołęki problemu smogu, wpływu na zdrowie, sposobów ograniczenia ilości szkodliwych substancji wydostających się z domowych kotłowni, zapoznanie z miejskim programem wymiany pieców i systemem dopłat, pokaz specjalistycznego sprzętu pomiarowego straży miejskiej, w tym smogowozu i drona, będących na wyposażeniu Straży Miejskiej – te i inne tematy czekały na mieszkańców Białołęki, którzy w minioną sobotę przyszli do Szkoły Podstawowej nr 356 na spotkanie edukacyjne na temat smogu. Strażnicy z Oddziału Ochrony Środowiska opowiadali, jak walczą ze smogiem i przekonywali, że na jakość powietrza ma wpływ każdy z nas.

Szybkie nadejście wiosny, a z nią dodatnie temperatury oraz silne podmuchy wiatru, bardzo korzystnie wpłynęły na powietrze, którym oddychamy. Niestety, wystarczy kilka dni przymrozków przy niskim ciśnieniu, a takie dni jeszcze nadejdą, by znów pojawiło się gęste, nieprzyjemnie pachnące i drażniące drogi oddechowe powietrze.

Aby przybliżyć mieszkańcom temat smogu, Inicjatywa Mieszkańców Zielonej Białołęki „Park przy Szkole” wspólnie ze Strażą Miejską, Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 356 oraz Urzędem Dzielnicy Białołęka i Stowarzyszeniem Razem dla Białołęki, zorganizowała spotkanie edukacyjne dla mieszkańców. Strażnicy z Oddziału Ochrony Środowiska pokazywali, jakim sprzętem dysponują w walce o czyste powietrze, demonstrowali różne rodzaje paliw, jakie trafiać powinny – bądź nie- do pieców i odpowiadali na pytania, co zrobić, by lżej było oddychać.


  • 2019_03_bialoleka_smog_01
  • 2019_03_bialoleka_smog_02
  • 2019_03_bialoleka_smog_03
  • 2019_03_bialoleka_smog_04
  • 2019_03_bialoleka_smog_05
  • 2019_03_bialoleka_smog_06
  • 2019_03_bialoleka_smog_07
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech