Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 03 szkolenie ceramiczna 01Szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej strażnicy miejscy prowadzą nie tylko w szkołach. Kursantami bywają także dzieci uczęszczające do przedszkoli. W dniach 11 i 12 marca funkcjonariusze zostali zaproszeni do przedszkola przy ul. Ceramicznej.

Jak ustalić czy osoba potrzebuje pomocy oraz czy jest przytomna, jak wezwać pomoc i jak jej właściwie oraz bezpiecznie udzielić – tego uczyli się najmłodsi z Białołęki. Dzieci wykazały się dużą znajomością numerów alarmowych, pod które należy dzwonić gdy ktoś potrzebuje pomocy. Z uwagą wysłuchiwały tego co strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego prowadzący szkolenie im przekazywali. Widać było, że dzieci zajęcia potraktowały poważnie.

- Byli bardzo skupieni podczas zajęć, a przecież to w tym wieku dość trudne. Chętnie pokazywali jak należy zadbać o swoje bezpieczeństwo w takich sytuacjach, jak należy się rozejrzeć, jak podejść do osoby potrzebującej pomocy oraz jak ustalić czy ta osoba jest przytomna. Nie trzeba ich było namawiać by spróbowali swoich sił w udzielaniu pomocy. – opowiada st. insp. Dorota Widłak, ratownik medyczny, która prowadziła szkolenie.

Szkolenie w przedszkolu przy ul. Ceramicznej było już ósmym przeprowadzonym w tym roku przez funkcjonariuszy VI Oddziału Terenowego i adresowanym do najmłodszych warszawiaków. Szkoleniami objęty jest także personel takich placówek.

  • 2019_03_szkolenie_ceramiczna_01
  • 2019_03_szkolenie_ceramiczna_02
  • 2019_03_szkolenie_ceramiczna_03
  • 2019_03_szkolenie_ceramiczna_04
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech