Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2018 01 bialoleka pocisk 0270-centymetrowy pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej znaleźli we wtorkowe przedpołudnie strażnicy miejscy, którzy przeszukiwali tereny leśne na Białołęce w ramach działań związanych z ujawnianiem przypadków dzików padłych na afrykański pomór świń (ASF). Na miejsce wezwano saperów.

Pocisk został znaleziony przez strażników w lesie na Białołęce, w rejonie ulic Dębowej i Świerkowej, na głębokości ok. 30 cm. Miejsce zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy przed dostępem osób postronnych, wezwano saperów. Strażnicy zabezpieczali teren do czasu ich przyjazdu. W trakcie czynności saperów okazało się, że był to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej.

Działania, mające na celu ujawnianie przypadków padłych dzików, prowadzone są terenach leśnych Białołęki – codziennie bierze w nich udział blisko 30 strażników miejskich. Funkcjonariusze ściśle współpracują z pracownikami Powiatowej Izby Weterynaryjnej oraz Lasów Miejskich Warszawa. Rozpoczęta dzisiaj akcja potrwa do 1 lutego włącznie.

Referat Prasowy

2018 01 bialoleka pocisk 012018 01 bialoleka pocisk 02

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech