Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

Ryzykowali własnym życiem i zdrowiem, aby uratować starszego mężczyznę, pod którym w każdej chwili mógł załamać się lód. Bezpiecznie sprowadzili go na brzeg Kanału Żerańskiego. Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego za podjęte w styczniu działania zostali dziś wyróżnieni przez władze dzielnicy Białołęka.

 

8 marca w Urzędzie Dzielnicy Białołęka m.st Warszawy burmistrz Ilona Soja-Kozłowska wraz z zastępcami – Jackiem Poddębniakiem i Marcinem Adamkiewiczem uhonorowała dwóch strażników miejskich, wręczając im nagrody uznania w formie tabletów. Strażnicy ryzykowali własnym zdrowiem i życiem, ratując starszego mężczyznę, którego znaleziono na zamarzniętym Kanale Żerańskim. Decyzję podjęli natychmiast – bez zastanowienia weszli na zamarznięty kanał i sprowadzili mężczyznę na brzeg.

- Jestem dumna z Panów i pełna uznania dla Waszej odwagi. Wysoko postawiliście poprzeczkę i oby mieszkańcy Białołęki zawsze, tak jak w tym przypadku, mogli na Was liczyć – powiedziała Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz Białołęki, dziękując funkcjonariuszom za podjęte działania.

Wyróżnieni zostali st. insp. Paweł Malewicz  (zatrudniony  w Straży Miejskiej m.st. Warszawy od 1993 r.) oraz st. spec. Paweł Bartków (zatrudniony  w Straży Miejskiej m.st. Warszawy od 2004 r.) Funkcjonariusze pracują w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Wyróżnieni strażnicy interweniowali 28 stycznia, tuż po zgłoszeniu, które wpłynęło  do straży miejskiej ok. godz. 17.00.  Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że mężczyzna, który wszedł na zamarznięty Kanał Żerański, chce targnąć się na swoje życie. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna znajdował się na środku kanału.

- Lód przy brzegu był gruby, ale im dalej, tym stawał się coraz bardziej kruchy i mógł w każdej chwili załamać się. Liczyła się każda minuta i nie było czasu na to, aby czekać na przyjazd służb ze specjalistycznym sprzętem. W każdej chwili mogło dojść do wypadku, tym bardziej, że mężczyzna cały czas przemieszczał się po lodzie. Mieliśmy ze sobą linkę. Kolega mnie asekurował. Powoli podeszliśmy do mężczyzny i sprowadziliśmy go na brzeg – opowiadał st. insp. Paweł Malewicz z Referatu Patrolowo  - Interwencyjnego VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

- Widząc osobę starszą, bezradną, której zdrowie i życie jest  zagrożone, każdy z nas tak by postąpił. Tego mężczyznę chcieliśmy po prostu uratować i najważniejsze dla nas jest to, że bezpiecznie wrócił na brzeg – podkreślił st. spec. Paweł Bartków z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Zaangażowanie funkcjonariuszy oraz ich profesjonalizm są wysoko oceniane przez przełożonych, współpracowników i władze dzielnicy Białołęka.

Referat Prasowy

 

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech