Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm


2016 11 okna kruszynska Na jednej z posesji przy Kruszyńskiej od kilku lat istniało nielegalne składowisko starych ram okiennych. Po kilku miesiącach działań strażnicy doprowadzili do uprzątnięcia tego terenu.

Podczas kwietniowych kontroli nieruchomości, gdy Straż Miejska sprawdzała gospodarowanie odpadami komunalnymi, mieszkańcy skarżyli się na jednego z sąsiadów – na jego posesji składowano pozostałości  z wymiany okien. Na miejscu zastano mężczyznę, z którym kontakt był mocno utrudniony, ustalono jednak, że stare okna składuje tu jedna z firm zajmująca się ich wymianą. Po kilkutygodniowej obserwacji udało się ująć na gorącym uczynku pracowników firmy, która pozbywała się tu swoich odpadów.

Firma została skontrolowana pod kątem gospodarowania odpadami. Właściciele firmy przyznali, że odpady pochodzące z wymian okien wyrzucają na posesję przy ulicy Kruszyńskiej. Oświadczyli, że teren, który przez ich pracowników został zaśmiecony zostanie posprzątany.

Strażnicy regularnie sprawdzali teren posesji, na działce obserwowano prace ciężkiego sprzętu oraz liczne kontenery, które odpady zabierały.

W drugiej połowie listopada strażnicy dokonali kontroli posesji. Posesja została wysprzątana z odpadów.

2016 11 okna kruszynska zdj22016 11 okna kruszynska zdj32016 11 okna kruszynska zdj42016 11 okna kruszynska zdj5

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech