Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

Administrator danych osobowych, którym jest Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy, z siedzibą w Warszawie przy ul. Młynarskiej 43/45, na podstawie art. 34 pkt 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informuje o możliwości naruszenia ochrony Pani/Pana danych osobowych, w związku z incydentem polegającym na niezabezpieczeniu 24 notatników służbowych (obejmujących lata 2013-2016) strażników miejskich pracujących w rejonie VII Oddziału Terenowego. Notatniki służbowe po znalezieniu w miejscu ogólnie dostępnym, zostały zwrócone. W dokumentacji strażnicy umieszczali następujące dane osobowe: imię i nazwisko, imiona rodziców, PESEL, numer dowodu osobistego, numer prawa jazdy, adres zamieszkania, opis czynu zabronionego, w przypadku ukarania informacje o zastosowanej sankcji.
W celu zapewnienia skutecznej ochrony danych oraz wyeliminowania podobnych przypadków w przyszłości po otrzymaniu informacji o naruszeniu podjęto czynności wyjaśniające dążące do ustalenia w jaki sposób doszło do zdarzenia. Ponadto, ponownie zapoznano pracowników odpowiadających za zabezpieczenie dokumentacji z zasadami ochrony danych osobowych. Biorąc pod uwagę, że zdarzenie powoduje wysokie ryzyko naruszenia praw i wolności osób fizycznych dokonano zgłoszenia naruszenia ochrony danych osobowych Prezesowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Nieuprawnione wykorzystanie danych może spowodować uzyskanie przez osoby trzecie kredytów w instytucjach pozabankowych na szkodę osób, których dane naruszono; uzyskanie dostępu do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej przysługujących tym osobom, jak również korzystanie z praw obywatelskich osób, których dane naruszono (np. poprzez wykorzystanie danych do oddania głosu w głosowaniu nad środkami budżetu obywatelskiego). Poza tym może dojść do kradzieży lub sfałszowania tożsamości, straty finansowej, otrzymania niezamówionych przesyłek oraz brak jest możliwości poinformowania o prowadzonym postępowaniu wyjaśniającym.
W przypadku potwierdzenia informacji o naruszeniu przedstawiam możliwe do wykorzystania środki zabezpieczające Pani/Pana prawa i wolności przed negatywnymi skutkami naruszenia: możliwość założenia konta w systemie BIK (Biuro Informacji Kredytowej), celem monitorowania swojej aktywności kredytowej (strona internetowa: https://www.bik.pl/) oraz zgłoszenie faktu naruszenia danych właściwym organom w celu zapobieżenia, tzw. kradzieży tożsamości, np. Policji.
Informujemy, że w Straży Miejskiej m. st. Warszawy jest wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, Małgorzata Kumor – kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Chcemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech