Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 07 upm 03Po raz kolejny interwencja Ulicznego Patrolu Medycznego Straży Miejskiej m. st. Warszawy zakończyła się zabraniem bezdomnego do szpitala. Mężczyzna był bardzo odwodniony i miał zaburzenia rytmu serca. Niewykluczone, że strażnicy uratowali mu życie.

Funkcjonariusze wchodzący w skład Ulicznego Patrolu Medycznego odwiedzali przed południem 23 lipca osoby bezdomne na terenie Żoliborza. Przy ul. Ostrowieckiej strażnicy miejscy skontrolowali pustostan na terenie opuszczonych i zarośniętych działek. W jednym z budynków zastali mężczyznę, który bardzo źle wyglądał. Było mu zimno, miał odruchy wymiotne, a przyznał, że od kilku dni nie jadł, tylko pił.

- Zbadaliśmy mu puls i saturację krwi, sprawdziliśmy uciskowo brzuch i osłuchaliśmy stetoskopem ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyzna może mieć problem z płucami – powiedziała st. insp. Dorota Widłak, ratownik medyczny z VI Oddziału Terenowego.

Podczas badań ratownicy straży miejskiej wykryli, że mężczyzna miał bardzo wysoki puls, jednocześnie spadało nasycenie tlenem jego krwi, a rytm serca był bardzo nierówny, co wskazywało na zagrożenie życia mężczyzny. Strażnicy miejscy wezwali karetkę pogotowia, która zabrała bezdomnego do szpitala.

Uczestnicy Ulicznego Patrolu Medycznego odwiedzili dzisiaj 5 miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. W dwóch przypadkach niezbędne było założenie opatrunków na owrzodzone nogi. Osoby, którym udzielono pomocy otrzymały kontakt do przychodni prowadzonej przez Lekarzy Nadziei.

  • 2019_07_upm_01
  • 2019_07_upm_02
  • 2019_07_upm_03
  • 2019_07_upm_04
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech