Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 06 01 podrzucanie smieci 01
Mimo obowiązywania ustawy śmieciowej wciąż zdarzają się sytuacje, gdy śmieci są podrzucane na dzikie wysypiska. W czwartkową noc jeden z takich „podrzucaczy” został przyłapany na gorącym uczynku na Żoliborzu.

Schwytanie mężczyzny było efektem długofalowej akcji Oddziału Ochrony Środowiska - po informacjach o podrzucaniu w tym miejscu śmieci zainstalowano fotopułapki, które przyłapały mężczyznę na gorącym uczynku, a nagrania pozwoliły na jego identyfikację. To pierwszy taki przypadek, możliwy do realizacji dzięki urządzeniom, w jakie została wyposażona Straż Miejska w ostatnich miesiącach.

Patrol Straży Miejskiej otrzymał w nocy z 31 maja na 1 czerwca informację od operatora, że na Przasnyskiej są podrzucane śmieci. Podjeżdżającą ciężarówkę i wyrzucanie śmieci uchwyciły kamery. Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, samochód już odjeżdżał, jednak vis-a-vis radiowozów zatrzymał się, a wobec kierowcy podjęto interwencję.
38-letni Michał K. przyznał się do podrzucania śmieci twierdząc jednocześnie, że nie robił tego po raz pierwszy – sam nie potrafił określić, od kiedy. Powiedział też, że miejsce to jest składowiskiem, z którego później worki ze śmieciami są zabierane.

Strażnicy ukarali podrzucającego śmieci najwyższym możliwym mandatem, jednocześnie nakazując natychmiastowe uprzątnięcie podrzuconych worków ze śmieciami, których było blisko... trzysta.

Fotopułapki, będące na wyposażeniu Oddziału Ochrony Środowiska są rozstawiane w miejscach, w których powstają dzikie wysypiska. Reagują na ruch, nagrywają w ciemności i automatycznie przekazują obraz do stanowiska kierowania, skąd operator może natychmiast wysłać załogę w miejsce, skąd przyszedł sygnał. Kamery mogą nagrywać numery rejestracyjne pojazdów, pozwalając jednocześnie na identyfikację osób - tak, jak w tym przypadku.

2017 06 01 podrzucanie smieci 01

 

 

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech