Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

mrd 180Grupa dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia Mierz Wysoko, mieszczącego się na Pradze, odwiedziła we wtorek 18 sierpnia Miasteczko Ruchu Drogowego Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10.

Grupa wraz z wychowawcami mogła uczestniczyć w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez funkcjonariuszy z Referatu Profilaktyki. Młodzież szlifowała umiejętność prawidłowego poruszania się rowerem po drodze.
Dzięki działalności Stowarzyszenia, dzieci i młodzież realizują projekt przy Otwartym Warsztacie Rowerowym na Pradze Północ i Pradze Południe poprzez działania sprzyjające recyklingowi rowerowemu.
Stowarzyszenie wspiera też młodych ludzi, którzy mają trudności z zakupem nowego roweru, a chcą dać drugie życie używanemu. Część z odnowionych jednośladów trafia do programu „Rower za dobro”. Dzieciaki w zamian za wolontariat i dobre uczynki będą mogły dostać odnowiony rower.
Strażnicy wspierają te inicjatywy poprzez zajęcia związane z nauką przepisów ruchu drogowego, technicznym przygotowaniem roweru do jazdy. Uczą jak być bezpiecznym rowerzystą.

 

  • mrd_1
  • mrd_2
  • mrd_3
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech