Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 06 karetkaLeżąca, nieprzytomna kobieta, kałuża krwi obok głowy. Taki widok zastali strażnicy miejscy przy klatce schodowej budynku przy ulicy Okocimskiej na Woli.

26 listopada około godz. 18 do patrolu kontrolującego rejon ulicy Góralskiej podbiegł mężczyzna, który ze zdenerwowaniem powiedział strażnikom, że nieopodal, przy ulicy Okocimskiej, leży człowiek. Na więcej informacji nie było czasu. Patrol natychmiast udał się we wskazane miejsce.

Przy klatce schodowej na chodniku w kałuży krwi przy głowie leżała kobieta. Ktoś z okolicznych mieszkańców poinformował strażników, że kobieta jest niewidoma. Poszkodowanej natychmiast zaczęto udzielać pomocy. Sprawdzono czynności życiowe, opatrzono poważną ranę głowy, przykryto kocem termicznym. Gdy sytuacja została opanowana, strażnikom udało się nawiązać kontakt z poszkodowaną. Gdy ta się uspokoiła, strażnicy poinformowali ją, że pogotowie jest już w drodze. Po zbadaniu poszkodowanej przez załogę pogotowia, decyzja lekarza była natychmiastowa: zabieramy panią do szpitala.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech