Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2018 04 papugaKolorowa papuga odwiedziła niespodziewanie w niedzielę wieczorem jedno ze stołecznych mieszkań. Papuga prawdopodobnie uciekła właścicielowi. Jest zaobrączkowana i przyzwyczajona do obecności ludzi.

Wieczorem 22 kwietnia do siedziby Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej m. st. Warszawy przy ul. Sołtyka przyszedł mężczyzna z niedużym pakunkiem, który zostawił ochronie obiektu informując, że wewnątrz znajduje się kolorowy ptak. O zdarzeniu zostali poinformowani strażnicy miejscy z Patrolu Eko.

- W pakunku znajdowała się papuga, prawdopodobnie amazonka. Ptak ma założoną niebieską obrączkę z numerem, a więc należał do jakiegoś hodowcy. Kiedy powiedziałam do niej „chodź”, usiadła mi na ramieniu. Daliśmy jej kawałeczki jabłka i trochę ziaren. Zjadła je, a więc już trochę zgłodniała. Zapewne zgubiła się w niedzielę. – powiedziała st. insp. Anna Boruta z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Zdaniem strażników miejskich papuga miała niewielkie szanse na przeżycie na wolności. - Prawdopodobnie zostałaby zaatakowana przez inne ptaki lub przez koty, a przede wszystkim nie znalazłaby pożywienia. – wyjaśniła funkcjonariuszka. Amazonka została przewieziona do Ptasiego Azylu przy stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Referat Prasowy

2018 04 papuga

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech