Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

Dwóch ratowników w kombinezonach ochronnych neutralizuje rtęć w miejscu jej znalezieniaRtęć jest dużym zagrożeniem dla każdego kto ma z nią styczność. Strażnicy miejscy pomogli zażegnać niebezpieczeństwo zatrucia jej oparami.

W niedzielne popołudnie patrol straży miejskiej z Woli został wezwany do podejrzanej substancji. Na miejscu, na chodniku funkcjonariusze zauważyli metaliczną ciecz, przypominającą rtęć. Opary tego ciężkiego metalu są bardzo trujące. Wnikają do organizmu głównie przez skórę i drogi oddechowe. Mogą wywołać bóle głowy, zaburzenia widzenia i koordynacji ruchowej. Strażnicy zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych i wezwali jednostkę ratowniczą z wykwalifikowanej grupy chemicznej straży pożarnej. Substancja faktycznie okazała się rtęcią. Strażacy w specjalnych kombinezonach ochronnych zebrali ją z chodnika. Miejsce zostało zneutralizowane siarką. Pojemnik z niebezpieczną zawartością został przekazany pod opiekę strażników, od których odebrała go przysłana przez zarządcę terenu specjalistyczna firma.

Dwóch ratowników w kombinezonach ochronnych neutralizuje rtęć w miejscu jej znalezieniaRatownik w kombinezonie neutralizuje rtęć w miejscu jej znalezienia

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech