Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 07 barszcz wilanow 01Ponad trzymetrowe krzaki barszczu Sosnowskiego rosły w rejonie ulicy Trójpolowej na terenie Wilanowa.

W poniedziałek około godziny 8 rano do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznej roślinie znajdującej się na niezamieszkałej posesji. Kiedy strażnicy przyjechali na miejsce sprawa stała się poważniejsza, ponieważ okazało się, że nie był to jeden krzak. Rośliny rosły na obszarze kilkuset metrów kwadratowych. Strażnicy natychmiast zabezpieczyli miejsce i rozpoczęli działania w celu ustalenia właściciela terenu. O występowaniu barszczu poinformowali także Wydział Ochrony Środowiska w Wilanowie. W chwili kiedy strażnicy zabezpieczali miejsce, podszedł do nich właściciel działki, który został zobowiązany do zabezpieczenia terenu i ustawienia tablic informacyjnych o występującym niebezpieczeństwie, a także do niezwłocznego działania w celu usunięcia roślin. 

Apelujemy, aby zgłaszać do odpowiednich służb, miejsca w których roślina występuje i pamiętajmy, aby przechodząc obok nie dotykać barszczu Sosnowskiego. Przypominamy, że dłuższe przebywanie blisko barszczu w upalne dni może powodować obrażenia nawet wtedy, gdy nie dotkniemy rośliny.
Strażnicy będą monitorować to miejsce i sprawdzą czy właściciel usunie niebezpieczne rośliny.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech