Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 10 radioIntuicja nie myliła funkcjonariuszy z mieszanego patrolu strażniczo-policyjnego, których zaintrygował Peugeot podążający jedną z ulic Wawra. Jak się później okazało, kierowca samochodu po trzykroć nie powinien nim kierować.

Na widok radiowozu, kierujący zjechał na chodnik, zaparkował auto przed jednym z domów i - jak gdyby nigdy nic - zaczął się oddalać. Kiedy funkcjonariusze przywołali mężczyznę, początkowo zarzekał się że był pasażerem, a prowadził towarzyszący mu kolega. Panowie ostatecznie odstąpili jednak od tej wersji, bo kolega był pod wpływem alkoholu.

Chwilę później wyjaśnił się powód matactwa. Po sprawdzeniu kierowcy okazało się, że sąd już trzykrotnie zakazał mu prowadzenia pojazdów, a ponadto… szuka go prokuratura. Interweniujący odebrali mężczyźnie kluczyki od auta, wręczając w zamian prokuratorskie wezwanie i zaproszenie do złożenia zeznań w sprawie nieprzestrzegania zakazów sądu. Jest prawdopodobne, że wobec lekceważącego stosunku do kar terminowych, mężczyzna dożywotnio straci prawo jazdy. A sąd może nawet pozbawić go wolności.

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech