Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

12 kajdankiPojechali nieść pomoc – spotkała ich agresja. Strażnicy musieli obezwładnić mężczyznę, którego stanem zainteresowali się przechodnie.

Patrol ze Śródmieścia dostał wezwanie na ulicę Piwną, gdzie leżeć miało dwóch mężczyzn. Zgłoszenie potwierdziło się – jedna z osób znajdowała się na chodniku, druga na schodach przy kościele. W pierwszej chwili trudno było określić ich stan zdrowia. Ponadto zbliżał się wieczór i pozostawanie na ulicy groziło wychłodzeniem organizmu. Strażnicy podeszli do pierwszego z leżących. Kiedy go ocucili i zaczęli dopytywać o samopoczucie, podniósł się drugi z mężczyzn. Był agresywny. W stronę interweniujących popłynął potok obelg. Agresor nie reagował na wezwania do zachowania spokoju. Wręcz przeciwnie – wywiązała się szarpanina, w której rzucił się z pięściami na jednego z funkcjonariuszy. Nie było wyjścia – napastnika trzeba było obezwładnić, a w związku z naruszeniem nietykalności strażnika na miejsce wezwać policję. 

W efekcie – mężczyznę leżącego na chodniku, który był nietrzeźwy odwieziono do SOdON, agresorem zaś zajęła się policja. Tyle dobrego, że nocą nie przemarzli.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech