Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

udzielenie pomocy 01Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na warszawskiej Starówce. Mężczyzna, który upadając na ulicy rozbił głowę, miał jednak trochę szczęścia. W pobliżu byli strażnicy.

Funkcjonariusze patrolujący rejon Podwala zauważyli zbiegowisko nerwowo poruszających się osób w białych fartuchach. Pracownicy pobliskiej restauracji starali się pomóc leżącemu na jezdni, zakrwawionemu mężczyźnie. Poszkodowany był ich kolegą z pracy. Leżał oszołomiony w kałuży krwi, płynącej z poranionej głowy i rozbitego nosa. Pogotowie było już w drodze, jednak człowiek potrzebował natychmiastowej pomocy. Jego zdrowie były zagrożone. Strażnik zabezpieczył miejsce wypadku przed najechaniem poszkodowanego, a strażniczka zajęła się tamowaniem krwotoku. Zanim na miejsce dotarli ratownicy, opatrunki trzeba było zmieniać kilkakrotnie. 60-letni mężczyzna - z podejrzeniem udaru - trafił do szpitala.

Wszyscy strażnicy miejscy w ramach przeszkolenia przechodzą kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Co parę miesięcy odbywają się też praktyczne ćwiczenia. W patrolach warszawskiej straży miejskiej jeździ też ponad 50 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kilku ratowników medycznych po specjalistycznych studiach.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech