Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 05 kaczuszki 3

Dziewięciu kaczuszkom uwięzionym w studzience burzowej pomogli strażnicy miejscy i pracownicy MPWiK. Małe kaczuszki utknęły na głębokości ok. dwóch metrów. Kacza rodzina jest już bezpieczna.

O kaczuszkach, które 1 maja wpadły do studzienki straż miejską zaalarmował mieszkaniec. Na ul. Długiej zauważył dorosłą kaczkę a w studzience pisklęta. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy straży miejskiej i poprosił o pomoc.

Prawdopodobnie dorosła kaczka opuściła gniazdo założone w pobliskich krzewach i prowadziła młode do zbiornika wodnego. Kaczuszki wpadły przez kratę do studzienki. Znajdowały się na głębokości ok. dwóch metrów. O pomoc poprosiliśmy pracowników MPWiK, którzy zdjęli kratę zabezpieczającą i wyłowili kaczuszki – opowiada spec. Karol Kowalski Oddział Specjalistyczny Straży Miejskiej m.st. Warszawy Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Kacza mama cały czas była w pobliżu i obserwowała akcję ratunkową.

- Kiedy młode zostały wyłowione umieściliśmy je w transporterze. Aby kaczuszki w końcu bezpiecznie dotarły do najbliższego zbiornika wodnego zanieśliśmy je do Ogrodu Krasińskich. Za nami cały czas szła kacza mama – opowiada insp. Agnieszka Jurkiewicz Referat ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Dzięki zaangażowaniu służb miejskich kacza rodzina bezpiecznie wróciła do środowiska naturalnego.

Referat Prasowy

2017 05 kaczuszki 12017 05 kaczuszki 22017 05 kaczuszki 3

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech