Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

 2017 04 Papuga Mariensztat 1W środę przed godz. 15 do straży miejskiej wpłynęła informacja o papudze, która siedziała na drzewie przy ul. Mariensztat. Na miejsce został wysłany Ekopatrol.

Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, okazało się, że ptak przemieścił się i odpoczywał... na kracie drzwi wejściowych do pobliskiego pubu.

- Ptak, o którym poinformował nas mieszkaniec, to całkiem pokaźnych rozmiarów młoda papuga żako. Prawdopodobnie wydostała się ze źle zabezpieczonej klatki. Odłowiliśmy żako przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Nie miała żadnych widocznych obrażeń – relacjonuje insp. Krzysztof Lipiński z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Egzotyczny ptak został umieszczony w transporterze i przewieziony przez strażników do Ptasiego Azylu działającego przy warszawskim zoo.

To pierwszy od ponad 10 lat taki przypadek, kiedy strażnicy miejscy z Ekopatrolu odłowili papugę żako. Wcześniej zdarzały się sytuacje, kiedy byli wzywani m.in. do znajdujących się na terenie miasta papug: nimfy, aleksandretty, falistej czy kakadu.

W 2016 r. strażnicy miejscy z Ekopatrolu odłowili w sumie 31 papug.

Straż miejska przypomina, że właściciele zwierząt powinni dołożyć wszelkich starań, aby dobrze zabezpieczyć pomieszczenia, klatki czy terraria, co pozwoli uniknąć niekoniecznie bezpiecznych – i dla ludzi, i dla zwierząt – spotkań.

Referat Prasowy

2017 04 Papuga Mariensztat 12017 04 Papuga Mariensztat 2

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech