Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 03 kontrole taksowek 180x119Dwa dni wzmożonych działań na terenie Śródmieścia, 110 skontrolowanych taksówek i nieprawidłowości stwierdzone średnio w co czwartej. Brak zdanego egzaminu na bycie licencjonowanym taksówkarzem oraz brak identyfikatora ze zdjęciem to najczęstsze ujawnione przez funkcjonariuszy uchybienia. W piątek 24 oraz sobotę 25 marca strażnicy miejscy skontrolowali pojazdy, których kierowcy świadczyli usługi taksówkowe.

Blisko 40 mandatów karnych, 2 wnioski o ukaranie skierowane do sądu, 2 środki oddziaływania wychowawczego oraz 2 przypadki cofnięcia licencji na przewóz osób – to wyniki działań przeprowadzonych 24 i 25 marca w godzinach wieczorno-nocnych przez śródmiejskich strażników miejskich przy współpracy z policjantami oraz przedstawicielem Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.
Głównym celem prowadzonych cyklicznie działań jest ujawnianie osób nielegalnie świadczących usługi taksówkarskie na terenie Śródmieścia.

- Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z usługi przewozu osób. Podczas kontroli sprawdzamy, czy kierujący ma zdany egzamin na bycie licencjonowanym taksówkarzem, czy posiada kasę fiskalną oraz weryfikujemy, czy oznakowanie samochodu jest zgodne z zapisami uchwały. W trakcie kontroli egzekwujemy również przestrzeganie przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie zatrzymywania i postoju pojazdów – opowiada o przebiegu kontroli nadzorujący działania st. insp. Piotr Rombel z I Oddziału Terenowego. - Należy podkreślić, że cykliczność prowadzonych działań przynosi wymierne efekty. Obecnie śmiało można mówić o tendencji spadkowej ujawnianych nieprawidłowości, zarówno w związku ze świadczeniem usług taksówkowych jak i z zakresu ruchu drogowego. Nawet jeśli ujawniamy kierowcę bez licencji, co jest coraz rzadsze, to najczęściej jest on w trakcie egzaminów – dodaje Piotr Rombel.

Legalność usług taksówkowych jest w szczególnym zainteresowaniu straży miejskiej. Działania w tym zakresie strażnicy miejscy realizują w ramach codziennych zadań.

W ubiegłym roku na terenie całej Warszawy strażnicy miejscy skontrolowali w sumie 1830 pojazdów, których kierowcy świadczyli usługi taksówkowe. Działania prowadzone były przez funkcjonariuszy zarówno w ramach codziennych interwencji, jak i działań o charakterze akcyjnym. W wyniku przeprowadzonych interwencji w 991 przypadkach czynności zakończono nałożeniem mandatów karnych, udzielono też 66 pouczeń, a w 22 sprawach skierowano do sądu wnioski o ukaranie.

Referat Prasowy

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech