Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 02 graffiti grochowska 01Stara piosenka mówi, że w czasie ferii dzieci się nudzą *). Niestety nuda bywa złym doradcą. Przekonali się o tym dwaj młodzieńcy, których operator monitoringu zauważył 20 lutego na Grochowie - akurat malowali graffiti. Chwilę później strażnicy miejscy ujęli sprawców. Obaj przyznali się do bazgrania farbami, ale nie poczuwali się do winy.

Dochodziła godzina 22.30, gdy operator monitoringu zauważył dwóch młodych mężczyzn malujących graffiti na murku nieopodal kanałku przecinającego ul. Grochowską na Gocławku. Informację o zdarzeniu otrzymali strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego. Ponieważ monitoring cały czas obserwował mężczyzn, funkcjonariusze wiedzieli, dokąd przemieszczają się sprawcy dewastacji.

- Ujęliśmy ich w chwili, gdy próbowali się oddalić. Byli bardzo aroganccy i pewni swojej bezkarności. Jeden jest 19-letnim obcokrajowcem, drugi 16-letnim mieszkańcem podwarszawskiej Góraszki – powiedział po zdarzeniu jeden z funkcjonariuszy biorący udział w interwencji.

W plecaku należącym do obcokrajowca ujawniono 3 puszki farby w sprayu i gruby marker, które służyły do wykonywania graffiti. Obaj ujęci zostali przewiezieni do komendy rejonowej policji, gdzie będą prowadzone dalsze czynności.

 

2020 02 graffiti grochowska 022020 02 graffiti grochowska 01

*) Oczywiście, że w czasie deszczu. Ale ferie tegoroczne takie deszczowe...

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech