Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

 2017 08 uratowane zwierzeta 3Wycieńczone psy i koty uwięzione w rozgrzanym do blisko 60ºC samochodzie uratowali dzisiaj strażnicy miejscy z Ekopatrolu. Aby uwolnić zwierzęta funkcjonariusze musieli wybić w pojeździe szybę. Zwierzęta natychmiast przewieziono do schroniska Na Paluchu, gdzie trafiły w ręce specjalistów.

Ok. godz. 11.20 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zwierząt uwięzionych w rozgrzanym zaparkowanym przy Al. Jerozolimskich samochodzie. - Stoję na parkingu obok samochodu, który jest wypełniony zwierzętami, nie wyglądają one najlepiej. Widzę kilka kotów umieszczonych w transporterach i dwa duże ciężko dyszące psy. Przyjedźcie jak najszybciej – poinformowała osoba zgłaszająca.

Natychmiast na miejsce skierowano Ekopatrol. Pod wskazanym w zgłoszeniu adresem strażnicy zastali zamknięty samochód z uwięzionymi w środku zwierzętami. W pobliżu nie było kierowcy.

- Nie było czasu na zastanawianie się, liczyła się każda minuta – wygląd zwierząt sugerował, że mogą przebywać w pojeździe od dłuższego czasu. Dlatego wybiłam szybę – to był stan wyższej konieczności – i uwolniliśmy zwierzęta – opowiada mł. str. Agnieszka Strzelak z Referatu ds. Ekologicznych Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej m. st. Warszawy. W środku znajdowały się dwa umieszczone w transporterach koty - starszy z nich z trudem łapał powietrze. Na siedzeniu kierowcy siedział przestraszony pies rasy leonberger, obok niego na podłodze leżał drugi pies - miks owczarka niemieckiego - wylicza funkcjonariuszka.

Według funkcjonariuszy podejmujących interwencję, wewnątrz pojazdu było ok. 60ºC, a każda kolejna spędzona tam godzina mogła zakończyć się dla uwięzionych czworonogów tragicznie.

Zwierzęta zostały przeniesione do klimatyzowanej części przewozowej radiowozu i przewiezione do Schroniska na Paluchu, gdzie zajęli się nimi specjaliści.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa strażnicy na miejsce zdarzenia wezwali policję.

Strażnicy miejscy przypominają właścicielom czworonogów, że samochód pozostawiony w nasłonecznionym miejscu dla każdego żywego stworzenia zamienia się w rozgrzaną pułapkę, a temperatura wewnątrz może sięgać nawet ponad 80ºC. Właścicielowi zwierzęcia za niehumanitarne traktowanie może grozić również odpowiedzialność karna.

Referat Prasowy

  • 2017_08_uratowane_zwierzeta_1
  • 2017_08_uratowane_zwierzeta_2
  • 2017_08_uratowane_zwierzeta_3
  • 2017_08_uratowane_zwierzeta_4

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech